Czym jest znikopis?

Wiele dzieciaków uwielbia kreatywną zabawę. Chętnie sięgają po mazaki, kredki czy farby i próbują swoich umiejętności artystycznych. To doskonała forma spędzania wolnego czasu i można rzecz, że połączenie przyjemnego z pożytecznym. Maluchy podczas takiej zabawy pobudzają kreatywność jak również ćwiczą swoją motorykę mniejszą. Nie dość, że sprawia im to ogromną frajdę to jeszcze kształtują swoje umiejętności.

Rodzice jednak nie zawsze są zadowoleni gdy ich brzdąc zamienia się w małego malarza i tworzy swoje dzieła nie tylko na kartce ale także na stole a nawet ścianach. Nie oznacza to jednak ,że dziecko musi się ograniczać i rezygnować z tego typu zabawy, jest lepsze rozwiązanie – zakup znikopisu.

Jakie korzyści daje dziecku i rodzicom znikopis?

Znikopis to inaczej magiczny długopis którym maluchy mogą rysować po specjalnej tablicy. Magiczne mazaki zostawiają ślady tylko i wyłącznie na niej. Rodzice nie muszą się już martwić że maluch w porywach artystycznej pasji zamaluje stół czy ścianę. To całkowicie bezpieczna zabawka z której mogą już korzystać maluchy od 3 roku życia. Znikopis jest bardzo łatwy w użytkowaniu.

By zmazać rysunek wystarczy przeciągnąć suwak po tablicy i od nowa tworzyć nowe obrazki. Znikopisy przyczepione są zazwyczaj do tablicy za pomocą sznurka, dzięki czemu maluch na pewno go nie zgubi. Wadą zabawki, a w szczególności tańszych wersji jest uboga gama kolorystyczna, najczęściej ogranicza się ona do czarnej barwy.

Wybierając odpowiedni znikopis dla naszego malucha warto zwrócić uwagę na kilka dość istotnych szczegółów. Jednym z nich jest chociażby rozmiar zabawki. Małe tablice idealnie sprawdzą się w trakcie podróży, jako gadżet do samochodu odciągający uwagę dziecka od panującej nudy. Większe tablice można zakupić dzieciakom do codziennej zabawy w domu.

Zanim dokonamy zakupu zwróćmy również uwagę na to, w ilu kolorach można pisać bo danej tablicy – im więcej tym lepiej dla dziecka. Znikopis to zabawka, która z pewnością przydanie do gustu każdemu maluchowi.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie http://marzeniedzieci.pl/znikopis-lepsza-alternatywa-zwyklych-mazakow/