Czym powinni bawić się trzylatkowie?

Zabawa to nie tylko ogromna frajda i rozrywka dla malucha. To także nauka, dzięki której dziecko uczy się wielu nowych rzeczy i stale rozwija swoje umiejętności. Poprzez zabawę maluch rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię, poprawia swoją koncentrację jak również zdolności psychomotoryczne. Każdy rodzic powinien zadbać o to, by zabawa nie tylko dostarczała rozrywki naszym dzieciom ale była także źródłem pewnej wiedzy.

Jakie zabawki dla trzyletniego dziecka

W wieku trzech lat maluch już chodzi a jego mowa staje się coraz bardziej płynna. Potrafi również zakomunikować swoje potrzeby i staje się coraz bardziej samodzielny. To także czas, w którym dziecko nabywa coraz więcej umiejętności – uczy się jeździć na rowerze, grać w piłkę czy pływać. By stale poprawiać umiejętności naszego dziecka a tym samym dostarczyć mu radości i frajdy warto wybierać odpowiednie zabawki dla dzieci które mu w tym pomogą.

Z pewnością dobrze sprawdzą się książki. Poprzez czytanie dziecko wzbogaca zasób słownictwa, pobudza swoją wyobraźnie jak również nabywa nową wiedzę. To szczególnie dobra forma zabawy, w okresie, w którym dziecko zaczyna zadawać mnóstwo pytań odnośnie otaczającego go świata. Czytając maluchowi książki w pewnym stopniu zaspakajamy jego ciekawość a dodatkowo uczymy i wspomagamy procesy myślowe malucha.

Warto w tym wieku ćwiczyć u maluchów także precyzję i skupienie. Tutaj świetnie sprawdzą się różnego rodzaju kolorowanki. Ćwiczenie ruchów dłoni i rąk w tym okresie życia wpływa na kształtowanie się inteligencji malucha.
Niezwykle ważne jest również to, by ćwiczyć pamięć dziecka. Służą temu chociażby popularne gry typu Memory czy Zgadnij kto to.

Dzieci w tym wieku, coraz częściej chcą podczas zabawy stworzyć coś samemu. W sklepach z zabawkami dostępne są chociażby specjalne zestawy do majsterkowania, puzzle czy klocki, dzięki którym nasze pociechy będą mogły budować przeróżne rzeczy.
Zabawki dla dzieci powinny być dostosowane do jego potrzeb i wieku. Tylko w ten sposób zabawa nie będzie tylko przyjemnością ale także nauką.