Dla dzieci, które kochają gry komputerowe

Coraz więcej dzieci lubi grać na komputerze. Jednak istnieją sposoby, by nawet takie dzieci oderwać na chwilę od monitora.
Wiele zależy od tego, w jaką grę gra dziecko. Coraz popularniejsze są gadżety inspirowane grami komputerowymi, które pomagają wcielić się w ulubionego bohatera. Szczególnie obrodziła w takie gadżety seria Assassins Creed. Można nabyć pelerynę i zabawkową broń z gry, a dziecko chętnie ruszy na podwórko, by zaprezentować je kolegom.
Poza tym kupując książeczki czy figurki warto wybierać te z postaciami z gry. Da to okazję do kreatywnej zabawy czy skupieniu się na czytaniu, i oderwanie się od komputera.
Można też wybrać gry podobne do tych, jakie odbywają się na komputerze. Zestawy do siatkówki czy boksowania przypominają proste zręcznościówki. Istnieją klocki Lego inspirowane grą Minecraft, w których można budować z podobnych bloków, jak w grze.
Jeśli dziecko jest naprawdę zapalonym graczem, być może można je zainteresować tzw. Cosplayem. To przebieranie się w stroje z gry i spotykanie z innymi graczami na specjalnych zlotach. Dla nieśmiałego dziecka, które spędza cały czas przed komputerem, może być to nieoceniona pomoc.