Dlaczego warto kupować niemowlętom przytulanki?

Maluchy uwielbiają zabawki dla dzieci – te najmłodsze również. Mimo, że nie mają jeszcze odpowiednio rozwiniętego wzroku i nie potrafią jeszcze korzystać ze wszystkich zabawek tak, jak robią to starsze brzdące, warto zadbać o to, by niemowlę od pierwszych dni swojego życia, otoczone było chociażby przytulankami. Pobudzają one szkraba do poznawania świata a niektóre nawet stymulują jego zmysły i pozytywnie wpływają na rozwój maluszka.

Z pewnością każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną przytulankę, z którą zasypiał u boku. Maskotki dają poczucie bezpieczeństwa, ciepła dlatego brzdące tak chętnie spędzają czas w ich towarzystwie. To nie jedyne zalety, które niosą ze sobą przytulanki. Dzisiaj przedstawiamy, jaki wpływ na rozwój maluszka mają właśnie pluszaki.

Które przytulanki dla niemowląt cieszą się największą popularnością?

Na rynku istnieją różne rodzaje przytulanek. Dobrym rozwiązaniem bez wątpienia są maskotki, które posiadają grzechotkę. Będzie to nie tyko świetny towarzysz naszego dziecka do głaskania czy tarmoszenia ale także coś, co zainteresuje malucha a wydobywający się z niej dźwięk dodatkowo przykuje jego uwagę I zachęci go do dalszej zabawy.

W sklepach z zabawkami możemy również spotkać przytulanki sensoryczne. Najczęściej posiadają one ciekawe efekty dźwiękowe, które stymulują zmysł słuchu malucha i wpływają na jego prawidłowy rozwój. Jeśli przytulanka posiada pozytywkę – jeszcze lepiej. W przypadku gdy dziecko będzie miało problem z zaśnięciem, delikatna melodyjka na pewno szybko go rozwiąże. Niektóre przytulanki połączone są z gryzakami – to idealne rozwiązanie dla maluszków, które właśnie zaczęły ząbkować i w ten sposób mogą ukoić oraz nieco złagodzić ból.

Jak więc widać, wybór pluszaków dla niemowląt jest ogromny. Sami musimy zadecydować, która przytulanka w przypadku naszego malucha sprawdzi się najlepiej. Za każdym razem trzeba jednak pamiętać, by maskotka była w 100 procentach bezpieczna dla malucha. Zwróćmy uwagę na jakość jej wykonania oraz materiał, z którego została uszyta.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/