Dlaczego warto zachęcać dzieci do kolorowanek?

O tym, że zabawki dla dzieci mają pozytywny wpływ na ich rozwój wie praktycznie każdy. Ćwiczą zdolności logicznego myślenia, stymulują wyobraźnię i kreatywność, poprawiają pamięć i koncentrację czy chociażby poszerzają zasób słownictwa naszego maluszka. By zabawa oprócz cennej wiedzy dawała dziecku także radość i satysfakcję, obserwujmy go dokładnie i postarajmy się wychwycić czym bawi się najchętniej. Zabawki bowiem muszą być dopasowane do naszego brzdąca pod względem jego zainteresowań i upodobań. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o kolorowanki dla dzieci.

Rodzice często twierdzą, że maluchy stronią od takiej formy spędzenia wolnego czasu i niechętnie sięgają po kolorowanki. Powinniśmy jednak zrobić wszystko, by zachęcić do nich malucha, gdyż zabawa poprzez malowanie daje dziecku naprawdę wiele korzyści. Dziś przedstawiamy główne z nich.

Czego uczą się maluchy podczas kolorowania?

Maluchy dzięki kolorowankom trenują swoją motorykę małą. Chodzi tu głównie o ćwiczenie umiejętności prawidłowego trzymania czy chwytania kredki. Dziecko także musi nią poruszać i odpowiednio zamalować dany obszar, czasem nawet bardzo niewielki.

Zabawa z kolorowanką to także świetny sposób na poprawienie koncentracji dziecka. Takie zajęcia wymaga również od malucha cierpliwości i skupienia.

Dzięki kolorowankom nasz szkrab uczy się rozpoznawać kolory, kształty oraz przedmioty – rodzice, spędzając czas z dzieckiem mogą mu o nich dodatkowo opowiadać. Na pewno zaciekawi to malucha, który będzie chętnie chłonął nową wiedzę.

Zachęcając malucha do korzystania z kolorowanki, pomagamy mu tym samym przygotować sobie dobry podkład do nauki pisania. Dziecko bowiem, które nauczyło się odpowiednio operować kredką, przenosi swoje umiejętności i tym samym w późniejszym czasie sprawniej posługuje się długopisem czy ołówkiem.

Jeśli chcemy by nasz brzdąc chętnie sięgało po kolorowanki, kupujmy mu takie, które związane są z jego zainteresowaniami. Wtedy na pewno będzie rozwijało ono swój artystyczny talent, dając tym samym odrobinę wytchnienia rodzicom.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/