Kapcie dla gości – jakie wybrać?

Kapcie dla gości – jakie wybrać?

Jeśli goście pojawiają się w Twoim domu bardzo często, czas pomyśleć o zakupie kapci dla nich. Dzięki temu poczują się u Ciebie jak we własnym domu, a wizyty staną się jeszcze większą przyjemnością!

Jak wybrać kapcie dla gości?

Odwiedzające Cię osoby mogą odczuwać nieprzyjemny chłód, zwłaszcza jeśli w Twoim domu nie ma ogrzewania podłogowego, a temperatura na zewnątrz nie jest zbyt wysoka. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup kapci, które będą przeznaczone tylko i wyłącznie dla gości. Buty po domu, które nosisz na co dzień, powinny być używane tylko przez Ciebie – z uwagi na wygodę, a także kwestie higieniczne.

Dla gości – wyposaż się w dodatkowe komplety, które uprzyjemnią im wizytę i sprawią, że poczują się jak w domu. W jaki sposób wybrać buty po domu dla odwiedzających? Możesz dowiedzieć się poniżej.

Czy wygląd ma znaczenie?

Kwestią, która ma ogromne znaczenie, jest oczywiście wygląd kapci. Postaraj się, by obuwie, które zakupisz dla gości, wyróżniało się uniwersalnym wyglądem i neutralną kolorystyką. Dzięki temu odwiedzające Cię osoby będą mogły założyć obuwie, nie czując się nieswojo w kolorze, którego nie lubią lub który jest powszechnie uważany za pasujący do płci odmiennej. Trudno bowiem wyobrazić sobie mężczyznę w różowych kapciach, jednak jeśli ma on stosunkowo niewielką stopę, a Ty wyposażysz się w kapcie w rozmiarze 40 właśnie w tym odcieniu – sytuacja może być nieco niezręczna.

Dlatego też bez względu na rozmiar – lepiej jest wybrać kapcie w odcieniach szarości, czerni czy granatu: takie, które będą odpowiadać każdemu. A w każdym razie – na pewno nie wywołają dyskomfortu.

Pamiętaj o odpowiedniej ilości

Zastanów się, ile przeciętnie osób odwiedza Cię jednocześnie. Chodzi o to, by w Twojej szafce znalazła się ilość butów po domu, które wystarczą dla wszystkich gości. Nie zachęcamy oczywiście do zakupu kilkunastu par obuwia „na wszelki wypadek”, jednak warto przyjąć, że jeśli standardowo masz 2-3 odwiedzających na raz, w szafce powinno znaleźć się 4-6 par obuwia w różnych rozmiarach.

W wielu sklepach można znaleźć ciekawe rozwiązanie, jakim są specjalne opakowania z kapciami właśnie dla gości. Niektóre z nich imitują ogromnego kapcia, w którym chowa się kilka par mniejszego obuwia – przeznaczonego właśnie dla gości.

Kapcie dla najmłodszych gości – czy kupować?

Ostatnią kwestią, która może Cię zastanawiać jest to, czy kupować kapcie dla odwiedzających Cię dzieci. Tutaj trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi: z jednej bowiem strony trudno jest skazywać dziecko na marznięcie, jednak z drugiej – maluchy nie powinny nosić obuwia, które było użytkowane przez inne dziecko. Jest tak głównie dlatego, że małe stopy dziecka wciąż rozwijają się, a umieszczanie ich – nawet na krótki czas – w obuwiu, które dopasowało się do innej nóżki, może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla rozwoju stóp.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup obuwia dla dzieci, które odwiedzają Cię regularnie – po jednej parze dla każdego smyka. W przypadku maluchów, które pojawiają się w Twoim domu rzadziej – rozsądną opcją jest po prostu poproszenie ich rodziców o zabranie własnej pary z domu z wyjaśnieniem, że nie dysponujemy bucikami w odpowiednim rozmiarze.

Artykuł zewnętrzny