Lampy retro – przegląd modeli

Lampy retro – przegląd modeli

Styl retro charakteryzuje się ogromną różnorodnością. W końcu zaliczamy do niego właściwie wszystko, co królowało wśród trendów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. A było tego naprawdę sporo. Jakie więc produkty oświetleniowe będą prezentować się dobrze we wnętrzach urządzonych w stylu retro? 

Oświetlenie odgrywa we wnętrzach niezwykle ważną rolę. Jest to nie tylko źródło światła, potrzebnego do funkcjonowania. Za pomocą dobrze dobranego świetlenia możemy też dodać wnętrzu przytulności i świetnego wyglądu, podkreślając tym samym jego charakter. Dlatego też bardzo istotne jest, aby wybór lamp był przemyślany. To dodatek mający olbrzymi wpływ na estetykę całego wnętrza. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się lampy retro. Swą stylistyką nawiązują do dawnych trendów, jednak sam sposób ich działania wykorzystuje nowoczesne technologie. Takie lampy LED w stylu vintage są dzięki temu energooszczędne, a przy tym zachwycają unikalnym designem. Sprawdźmy najmodniejsze modele. 

Designerskie lampy wiszące 

Lampy sufitowe stanowią oświetlenie główne w większości domowych wnętrz. Taki sposób padania światła pozwala bowiem równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. Jeśli chodzi o wiszące lampy retro, to w tym roku dominować będzie kilka mocnych trendów. Pierwszym jest lampa sufitowa nawiązująca swą stylistyką do lat 70. Motywy z kolorowego, grubego szkła, a do tego proste formy będą prawdziwym hitem tego sezonu. Z drugiej strony natomiast mamy oświetlenie w stylu glamour, w których dominują kryształy i eleganckie zdobienia. Taka lampa wisząca to doskonała dekoracja. 

Oświetlenie ścienne w stylu retro 

Lampy do montażu ściennego doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie niezbędne jest miejscowe oświetlenie. Najczęściej wykorzystuje się je przede wszystkim w sypialni i w łazience. To także fantastyczny sposób na oświetlenie korytarza. W tym sezonie kinkiety w stylu retro zobaczymy zarówno w odsłonie bardzo eleganckiej i pełnej zdobień, jak i takie o stylistyce industrialnej, inspirowanej dawnymi fabrykami. 

Lampa podłogowa retro 

Lampy stojące są ważnym elementem wyposażenia wnętrza. Mogą dodać im niepowtarzalnego stylu, ale przede wszystkim są bardzo funkcjonalne, ponieważ pozwalają na bardzo łatwe ustalenie kąta padania światła. Dzięki temu świetnie sprawdzą się na przykład do czytania. Jeśli chodzi o lampy stojące w stylu vintage, to tym razem wśród wnętrzarskich trendów królują przede wszystkim modele stylizowane na dawne reflektory. 

Materiał zewnętrzny