Dziecko nie chce zasnąć? Jest na to sposób

Rodzice na pewno nie raz spotkali się z sytuacją, w której maluch mimo późnych godzin wieczornych wcale nie ma ochoty na sen. Jest w rozrywkowym nastroju i nie w głowie mu spanie a dalsza zabawa i wygłupy. Często próbujemy ratować się kołysankami czy bajkami na dobranoc – niestety, czasem zdarza się tak, że i one nie przynoszą zamierzonego skutku. Najważniejsze jest to, by nie ulegać dziecku a codziennie przyzwyczajać go do określonej pory, w której maluch się wycisza, uspokaja, relaksuje i przygotowuje się do snu.

Nawet jeśli brzdąc nie wykazuje ochoty na sen, rodzice powinni zadbać o to, by poczuł on się znużony i zmęczony. Warto nosić maluszka na rękach i delikatnie go kołysać. Zadbajmy również o to, by nasza pociecha czuła się w swoim łóżeczku pewnie i bezpiecznie – cały czas czuwajmy przy jego boku. Jeśli to nie poskutkuje warto zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki dla dzieci, które pomogą uśpić nam naszego maluszka. Dzisiaj podpowiadamy, które zabawki spełnią swoją rolę najlepiej.

Pomoc w usypianiu malucha – jakie zabawki zdadzą egzamin?

Serca milionów dzieci jak również ich rodziców z pewnością podbiły zabawki szumiące. Szczególną popularnością cieszą się szumisie. Wyglądem przypominają zwykłą maskotkę, wykonaną z miękkich, przyjemnych w dotyku i bezpiecznych dla dziecka materiałów. Jednak jej wnętrze skrywa coś bardzo cennego – to mechanizm emitujący z zabawki biały szum.

Maluch przed zaśnięciem może wsłuchać się szum fal, deszczu, wód płodowych czy suszarki. Szumisie występują w różnych, przyjaznych dla oka dziecka kolorach. Oprócz tego w sklepach możemy spotkać tego typu zabawki o różnych rozmiarach i różnych funkcjach. Szumisie są łatwe do utrzymania w czystości bo można je prać w pralce – wystarczy, że wyciągniemy z niej wcześniej mechanizm.

Warto również wspomnieć o tym, że szumiś pełni także funkcję przytulanki naszego maluszka, która daje mu poczucie ciepła i bezpieczeństwa w łóżeczku, co dodatkowo ułatwia usypianie naszemu dziecku. Szumiąca maskotka na pewno stanie się ulubionym towarzyszem naszego szkraba.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/