Jak przygotować ubiór do pracy w ogrodzie?

Jak przygotować ubiór do pracy w ogrodzie?

Prace ogrodowe rozpoczynają się już wczesną wiosną. Na ustaniu mrozów, gdy tylko słońce stopi śnieg, powinno się przygotować glebę do sadzenia roślin. Następnie przychodzi czas na ich regularną pielęgnację oraz przygotowanie ogrodu do letniego wypoczynku. Jesień jest natomiast czasem zbiorów plonów i zabezpieczenia nasadzeń na zimę. Przez cały ten okres potrzebne są odpowiednie ubrania, dzięki którym można komfortowo pracować w otoczeniu zieleni.

1. Akcesoria ogrodowe to nie tylko narzędzia

2. Ubiór do pracy na świeżym powietrzu

Jakie ubrania najlepiej sprawdzają się do pracy w ogrodzie? Przede wszystkim powinna być to odzież wygodna, która sprawia, że jej użytkownik może wykonywać prace ogrodowe przy każdej temperaturze przez cały rok. Ogrodniczki, nieprzemakalne buty z grubą podeszwą, a także nakrycie głowy to podstawa. Sprawdź, jaka odzież jest przydatna w czasie dbania uprawy w przydomowym ogrodzie.

Akcesoria ogrodowe to nie tylko narzędzia

W ogrodzie powinno się nosić ubrania, które chronią ciało przed zadrapaniami, pokłuciem kolcami roślin lub poparzeniem przez środki ochrony roślin. Odzież, którą oferuje sklep ogrodniczy, jest wykonana z materiału odpornego na przetarcia, kontakt ze środkami chemicznymi i nawozami, a także na przemakanie. Dzięki temu ubranie sprawdza się zarówno podczas tworzenia aranżacji roślin i budowy tarasu, jak i w trakcie wykonywania prac pielęgnacyjnych, oprysków. Porządny strój przydaje się również, gdy maluje się meble i drewniane akcesoria ogrodowe lub grabi liście z trawnika przed rozpoczęciem zimy.

W przypadku odzieży do ogrodu równie ważne są zasady bezpieczeństwa. Ubranie powinno chronić ciało przed wszelkimi zagrożeniami, jakie mogą pojawić się podczas prac na świeżym powietrzu. Dotyczy to również zagrożenia ugryzieniem przez kleszcze, które ukrywają się w długiej trawie i liściach krzewów ogrodowych.

Interesują Cię dekoracje do ogrodu? Zamów modne czarne doniczki na taras.

Ubiór do pracy na świeżym powietrzu

Ogród, podobnie jak pomieszczenie wilgotne lub z utrzymywaną niską temperaturą, wymaga, by osoby wykonujące w nim pracę używały odzieży chroniącej przed chłodem. Kategorie odzieży dla ogrodników uwzględniają ten fakt, dlatego wśród nich znajdzie się ciepłe bluzy i koszule flanelowe, ogrodniczki z grubego materiału oraz ocieplane buty na grubej podeszwie. Dodatkowo wczesną wiosną i jesienią ogrodnicy mogą zakładać wytrzymałe rękawiczki ze wzmocnieniem na placach i śródręczu. Strój dla ogrodnika uwzględnia również kieszenie, w których można schować wszystkie rzeczy osobiste i niewielkie narzędzia ogrodowe.