Najlepsze gry na konsole – jakie wybrać?

Najlepsze gry na konsole – jakie wybrać?

Konsole do gier to jeden z najpopularniejszych świątecznych prezentów. W tym roku zainteresowanie konsolami może być jeszcze większe, ze względu na urządzenia nowej generacji Xbox Series X oraz Playstation 5. Wraz z nowymi konsolami, pojawiły się również nowe gry, które z pewnością ucieszą pod choinką graczy.

Konsole do gier Xbox, nintendo Switch czy Playstation 5 mogą należeć do tegorocznych bożonarodzeniowych hitów. Ale konsole to nie wszystko. Równie ważne są oczywiście gry na konsolę. Na jakie tytuły najbardziej czekają gracze?

Wszystko co warto kupić na konsole Xbox Series X i Playstation 5

Co prawda nowe konsole Xbox oraz Playstation można było kupić już na ubiegłoroczną Gwiazdkę, tuż po premierze producenta, a nawet jeszcze w przedsprzedaży w ofercie sklepów brakowało sprzętu, a ceny internetowe dalekie były od miana promocji. Obecnie dostęp do konsol w Polsce jest dużo większy, a PS5 czy nowy Xbox to pewne prezentowe hity. Urządzenia dają zupełnie nowe możliwości, zarówno pod względem płynności rozgrywki jak i jakości grafiki. Fanów cieszą nowe tytuły gier, które na nowych konsolach dają jeszcze więcej satysfakcji. Obie konsole to sprzęt najwyższej jakości, stąd też ich duża popularność. Dlatego warto wcześniej odwiedzić sklep i tam wybrać konsolę, niezbędne akcesoria oraz oczywiście gry. Zestaw Playstation 5 wyposażony jest standardowo w jeden pad, ale żeby umożliwić rozgrywkę na kilku graczy, warto od razu zaopatrzyć się w dodatkowy kontroler do gier. Wystarczy, że obdarowany będzie miał dostęp do internetu.

Najlepsze gry na PS5, Xbox, Nintendo

Konsola może być znakomitym prezentem, ale obdarowany nie nacieszy się nią długo, jeżeli nie będzie miał dostępu do gier. Do grania potrzebne jest konto, a zazwyczaj również game pass. W kody i doładowania bez trudu zaopatrzysz się w sklepie. Bez względu na typ konsoli, możecie wybierać między doładowaniami na konsole Sony lub do konta Microsoft dla właścicieli Xboxa. Podobnie jest w przypadku konsol Nintendo Switch. Gry to podstawa, dlatego warto wybrać zestaw z kilkoma tytułami lub zadbać o dostęp do gier online. Obecnie konsole błyskawicznie pobierają z sieci setki gier. Wybrać można dowolną kategorię i tematykę. Gry dołączone do konsoli mają zazwyczaj fizyczną postać w postaci płyt. Wybierając taki zestaw mamy pewność, że sprzęt sprosta wymaganiom gry i całość będzie kompatybilna. Na tego rodzaju prezenty często decydują się osoby, które nie są zaznajomione ze światem konsoli do gier, nie wiedzą również wiele o samych grach – czym różnią się od siebie i do jakich urządzeń pasują. Dlatego zestawy konsola + gra, jak np. popularny tytuł The Legend of Zelda może być świetnym połączeniem. Podobnie jest w przypadku konsoli Nintendo Switch.

Konsole Playstation 4 wciąż warte uwagi

Premiera nowej konsoli zawsze wiąże się z dużym rozgłosem i chęcią natychmiastowej aktualizacji zarówno sprzętu, jak i gier. Nie oznacza to jednak, że poprzednia generacja, czyli konsola do gier PS4 nie jest godna uwagi. To nadal sprawdzony i wartościowy sprzęt, na który wciąż wydawane są najnowsze gry. Konsola do gier PS4 może dostarczyć równie dużo rozrywki, a jednocześnie jest obecnie dostępna w atrakcyjnej cenie. Nadal możesz przebierać w nowościach gier. Tutaj również znajdziesz najpopularniejsze i kultowe już tytuły jak Super Mario Bros czy Cyberpunk 2077.

TOP gier 2021

Wśród konkretnych tytułów na konsole uwagę przyciąga dobrze znany tytuł, czyli FIFA 22. Piłkarski symulator został wydatnie udoskonalony względem poprzedniej edycji i zapewnia niesamowitą przyjemność gry w pojedynkę oraz online z innymi miłośnikami footballu. Pozostają w tematyce sportowej, warto zwrócić uwagę na najnowsze Gran Turismo 7. Wśród kultowych tytułów na konsole warto również zwrócić uwagę na Call Of Duty Vanguard, gdzie znów możesz przenieść się w realia II wojny światowej, chociaż tym razem w nieco innym scenariuszu, niż to miało miejsce w poprzednich edycjach tej gry. Fanom nieco bardziej nowoczesnych strzelanek proponujemy Battlefield 2042 od Electronic Arts. Warto zwrócić też uwagę na niektóre zapowiedzi. W preorderze możemy zamówić już dziś długo wyczekiwaną drugą odsłonę gry Dying Light 2. Premiera co prawda dopiero w lutym przyszłego roku, ale zapewniamy, że jeśli takie zamówienie odbarowany znajdzie pod choinką, nie będzie zawiedziony. 

Niezmienną popularnością cieszą się też takie gry jak Fortnite: Minty Legends czy Rainbow Six w specjalnej edycji na Playstation 5. Nie zapominajmy też o młodszych graczach. Tutaj polecamy gorąco takie gry jak LEGO Ninjago Movie czy też Milestone Hot Wheels Unleashed.