Klocki COBI – tańsza alternatywa klocków LEGO?

Brzdące uwielbiają otaczać się zabawkami. Dobrze jednak by w ich pobliżu znajdowały się gadżety, które nie tylko dostarczą im solidnej porcji rozrywki ale również pozwolą im rozwijać swoje umiejętności. Połączenie przyjemnego z pożytecznym w przypadku zabawy sprawdza się najlepiej. Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci zabawek są klocki. Bawią się nimi brzdące w każdym wieku. Dają one szkrabom szereg możliwości na ciekawą i fascynującą zabawę. Dodatkowo pozwalają rozwijać im swoją wyobraźnię, kreatywność, uczą logicznego myślenia jak również ćwiczą koncentrację.

W dzisiejszych czasach największą popularnością wśród wszystkich dostępnych w sklepach klocków cieszą się te duńskiego producenta LEGO. Ze względu na ich wysoką cenę warto jednak poszukać tańszej, niekoniecznie gorszej alternatywy. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat polskich klocków marki COBI.

Dlaczego lepiej kupić dziecku klocki COBI?

Początkowo klocki COBI nie zyskały zbyt wielu zwolenników. Narzekano bowiem na kiepską jakość wykonania poszczególnych elementów. Przede wszystkim chodziło o słabej jakości plastik jak również niezbyt starannie dopracowane łączenia.

Z biegiem czasu polskie klocki COBI zaskarbiały sobie sympatię zarówno dorosłych jak i dzieciaków. W chwili obecnej, nie różnią się one praktycznie niczym od popularnych klocków LEGO. Niewielkie detale to chociażby kolorystyka czy wygląd postaci. Te wytwarzane przez polskiego producenta bardziej przypominają sylwetkę człowieka. Warto również wspomnieć o tym, że zestawy klocków COBI tworzone są z większej ilości elementów. Dla jednych może być to zaletą, dla innych wadą.

Jeśli nasz brzdąc jest miłośnikiem klocków i chętnie próbuje swoich umiejętności w tym zakresie, warto zastanowić się nad kupnem tańszej alternatywy klocków LEGO. Zakup większej ilości zestawów na pewno ucieszy naszego brzdąca. A skoro nie widać znaczącej różnicy – po co przepłacać.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://oczamidzieci.pl/klocki-lego-czy-cobi-co-wybrac/