Koń na biegunach – nieco zapomniana ale nadal ponadczasowa zabawka

W sklepach, które oferują zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach wybór jest ogromny. Producenci dwoją się i troją by zagwarantować maluchom nowoczesne, oryginalne i dające mnóstwo rozrywki zabawki. Z tego względu często idą w zapomnienie rzeczy, którymi my sami bawiliśmy się w dzieciństwie i które przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj pod lupę bierzemy konia na biegunach. Czy nadal cieszą się popularnością wśród dzieci i jak bardzo z biegiem czasu zmieniły się te zabawki?

Jakie konie na biegunach możemy dziś kupić dziecku?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że taka forma zabawy dostarcza dziecku nie tylko ogromnej frajdy ale również doskonale wpływa na jego rozwój. Maluch powoli zaczyna poznawać swoje ciało, ćwiczy utrzymanie równowagi jak również przybieranie odpowiedniej pozycji.

Decydując się na wybór konia na biegunach należy przede wszystkim uwzględnić wzrost i wiek dziecka. Zwróćmy również uwagę na jakoś materiałów, z jakich została wykonana zabawka jak również walory estetyczne. Niech brzdąc sam zadecyduje czy chce typowego konia na biegunach czy może jego odpowiednik w postaci sarenki czy wieloryba. W sklepach z zabawkami znajdziemy zarówno produkty wykonane z drewna jak i z plastiku. Te pierwsze są zdecydowanie twardsze przez co mogą być również mniej komfortowe w użytkowaniu.

Największą popularnością wśród brzdąców nadal cieszą się zabawki w kolorach zbliżonych do umaszczenia konia (brąz, beż) . Najczęściej posiadają one także kolorowe elementy w postaci imitacji siodła i lejców. Taki zwierzak idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynki jak i chłopca i sprawi im ogromną radość. Jeśli nie pozwalają nam na to nasze możliwości finansowe możemy wybrać wersję tańszą – czyli konika wykonanego z plastiku. Nie będzie on jednak już tak dobrze prezentował się pod względem wizualnym co zwierzak wykonany z drewna. Zabawki wykonane z plastiku są jednak lżejsze i łatwiejsze do przechowywania.

Konik na biegunach to zabawka ponadczasowa, która zawsze będzie kojarzyła się z dzieciństwem i radością.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/