Lalka i zabawa we fryzjera

W życiu każdej dziewczynki przychodzi czas, kiedy staje się małą strojnisią i bacznie obserwuje mamę poprawiającą makijaż czy robiącą sobie fryzurę. Jak wiadomo, maluchy lubią naśladować swoich rodziców, także w tej kwestii. O ile makijaż dla kilkuletniej dziewczynki nie jest z pewnością niczym dobrym, o tyle zabawa we fryzjera może przynieść dziecku naprawdę wiele zalet. Idealnie w tym wypadku sprawdzi się lalka o pięknych, długich i miękkich włosach której dziewczynka będzie mogła robić kucyki czy zaplatać warkocze.

Lalki to nie tylko doskonałe zabawki dla dzieci, którymi można się opiekować ale również takie, które rozwijają w dziecku kreatywność i pobudzają jego wyobraźnię. Dzisiaj podpowiadamy, do jakiej zabawy można wykorzystać lalkę.

Zabawa we fryzjera – czy nada się do niej lalka?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, niektóre dziewczynki uwielbiają bawić się we fryzjera. Lalka idealnie się do tego nada. Maluchy będą mogły przyczepiać im spinki, zakładać opaski i wymyślać przeróżne fryzury. To również doskonały sposób na zniwelowanie w dziecku lęku przed obcinaniem swoich własnych włosów. Dla niejednego szkraba wizyta u fryzjera to udręka. Bawiąc się w ten sposób w domu maluch poznaje tajniki tego zawodu, dowiaduje się o czynnościach, jakie musi wykonać fryzjer i tym samym przyzwyczaja się do wizyt w salonie. Co prawda, warto wspomnieć dziecku chociażby o tym, że człowiekowi włosy po cięciu odrastają a lalce nie by maluch był świadomy swoich czynów.

Zabawa we fryzjera za pomocą lalki pozytywnie wpływa na rozwój naszego malucha. Przede wszystkim dziecko ćwiczy motorykę mniejszą i sprawność. To doskonały trening dla paluszków malucha, które muszą chwytać pasma włosów, przeplatać je czy przekładać. Oprócz tego taka forma rozrywki wymaga od dziecka cierpliwości i skupienia. To również doskonały podkład do nauki pisania ponieważ wyćwiczone palce z większą łatwością będą trzymać długopis i operować nim na papierze. Dziewczynka opiekująca się lalką uruchamia również w sobie pokłady empatii i opiekuńczości.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/