Lalka – marzenie każdej małej dziewczynki

Każda mała dziewczynka marzy o swojej lalce, którą mogłaby się opiekować i przed chwilę wczuć się w rolę mamy. Brzdące uwielbiają czesać, karmić i zabierać na spacer swojego małego bobasa. Taka zabawa nie tylko dostarcza naszemu dziecku rozrywki ale również uczy go odpowiedzialności. Warto obserwować zachowanie szkraba podczas takiej zabawy bo maluch często w tym czasie przekazuje wzorce zaczerpnięte od rodziców. Zabawki dla dzieci, w tym również lalki są ciągle unowocześniane. Bobasy którymi bawili się przed laty, w dzisiejszych czasach wyglądają i zachowują się już nieco inaczej. Dzisiaj podpowiadamy, jaka lalka dla naszego dziecka będzie najlepsza.

Czym kierować się przy wyborze lalki dla dziecka?

Wybierając bobasa dla naszego brzdąca powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim jego wiek. Najmłodszym warto sprezentować lalkę z tworzywa sztucznego, pozbawioną włosów i materiałowych dodatków. Maluch z pewnością nie raz będzie chciał zabrać swoją lalkę do kąpieli. Upewnijmy się także, że materiały z których została wykonana lalka nie zagrażają zdrowiu naszego malucha – bezpieczeństwo naszego dziecka zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Nieco starsze szkraby na pewno bardzo ucieszą się z lalki interaktywnej. Posiadają one szereg funkcji, które przykuwają uwagę dziecka natomiast rodziców – nieco drażnią. Bobasy interaktywne płaczą, śpiewają a nawet siusiają. Mała dziewczynka poczuje się jak prawdziwa mama i z pewnością będzie chciała otoczyć opieką swojego maluszka. Lalka zazwyczaj działa dzięki bateriom dlatego kąpiel w tym wypadku okazuje się niemożliwa jeśli nie chcemy uszkodzić bobasa.

Starsze dziewczynki z pewnością chętnie sięgną także po popularne lalki Barbie. Niektóre maluchy mają nawet całą ich kolekcję. Chętnie bawią się nimi tworząc dom i rodzinę. W sklepach z zabawkami dostępny jest także szeroki asortyment dodatków dla lalek Barbie, którymi nasza pociecha może wymieniać się ze swoimi przyjaciółmi. Taka forma zabawy świetnie wpływa na rozwój społeczny naszego szkraba.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/