Spodnie typu dzwony – czy nadal są modne?

Spodnie typu dzwony – czy nadal są modne?

Aktualnie wśród najmodniejszych fasonów spodni można wyróżnić dzwony. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat komponowania z nimi stylizacji.

Powrót dzwonów

Dzwony to spodnie, które cieszyły się dość dużą popularnością wiele lat temu. Później wyszły z mody, a ich noszenie nie było mile widziane w towarzystwie. Jednak obecnie przeżywają swój renesans i z powodzeniem można je komponować w wielu fantastycznych stylizacjach. Szerokie spodnie mają wiele zalet, dlatego w łatwy sposób można je dopasować do kobiecej sylwetki. Wystarczy jedynie zestawić je z odpowiednimi elementami garderoby i na pewno całość będzie się w fantastyczny sposób prezentować oraz zwracać na siebie uwagę otoczenia.

Zalety dzwonów

Noszenie szerokich spodni ma szereg korzyści, dlatego w obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Dzwony są dość dopasowane w biodrach i rozszerzają się w dolnej części. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w przypadku chęci wyeksponowania swojej talii. Oprócz tego szerokie spodnie mogą również sprawić, że sylwetka będzie się prezentowała bardzo proporcjonalnie i dzięki temu będzie korzystniej wyglądała. Dzwony są niezwykle wygodne podczas noszenia oraz umożliwiają ukrycie wielu mankamentów sylwetki. Można je nosić zarówno podczas lata, jak i zimy.

Rodzaje dzwonów

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje szerokich spodni, które różnią się między sobą pewnymi podstawowymi parametrami. Wśród nich można na przykład wymienić wysokość stanu spodni. Dzwony z wysokim stanem prezentują się bardzo elegancko, dlatego idealnie sprawdzą się podczas uczestnictwa we wszelkiego rodzaju formalnych okazjach. Natomiast dzwony z niższym stanem bardziej będą pasować do kompozycji w stylu casualowym, które są wybierane na co dzień. Oprócz tego spodnie mogą się między sobą różnić również kolorem, a także fakturą materiału, z którego zostały stworzone.

Dopasowanie spodni

Szerokie spodnie stylizacje z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Jednak podczas ich komponowania należy zwrócić szczególną uwagę na fakt odpowiedniego dopasowania dzwonów do swojej sylwetki, co jest niezwykle istotne. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie spodni warto je przymierzyć oraz zobaczyć, czy rzeczywiście będą korzystnie się prezentować na danej figurze. Szerokich spodni powinny unikać panie, które mają sylwetkę typu jabłko. Natomiast kobiety, które mają figurę klepsydry, z powodzeniem mogą zdecydować się na wybór tego modelu.

Stylizacje z dzwonami

Szerokie spodnie najlepiej łączyć z dobrze dopasowanymi górami, ponieważ takie połączenie będzie się najefektowniej prezentowało. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy wybrane spodnie mają wysoki, czy też niski stan. Wśród najpopularniejszych modeli dzwonów można przede wszystkim wymienić jeansy, które są chętnie wybierane na co dzień. Można się w nich również wybierać na imprezy w gronie rodziny lub znajomych. Do wszystkich typów spodni najlepiej dobrać dobrze dopasowane bluzki lub koszule.

Artykuł partnera