Nauka kolorów podczas zabawy

W życiu każdego malucha przychodzi taki czas, kiedy zabawa, która do tej pory była dla szkraba tylko i wyłącznie ogromną frajdą i przyjemnością, któregoś dnia zamienia się w doskonałą okazję do nauki i pogłębiania swojej wiedzy. Dla dziecka nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najwięcej korzyści – przede wszystkim maluch szybciej zapamiętuje poszczególne informacje i lepiej je przetwarza. Z tego właśnie względu, warto kupować zabawki dla dzieci, które nie tylko dostarczą mu solidnej porcji rozrywki ale również czegoś go nauczą. Dzisiaj podpowiadamy, jakie zabawki wykorzystać podczas nauki kolorów.

Na dobrą sprawę wszystko co trafia w ręce naszego brzdąca nada się do nauki poszczególnych barw. Miś, lalka czy klocki – to doskonała okazja do tego, by usiąść z dzieckiem i nazywać kolory futerka ulubionego pluszaka czy sukienki lalki. Ważne jest to, by wykonywać z dzieckiem regularnie tego typu ćwiczenia. Aby nazwy kolorów na dobre zapadły mu w pamięć, trzeba wielokrotnie je powtarzać.

Jak nauczyć malucha kolorów w trakcie zabawy?

Do nauki barw warto również wykorzystać klocki. Najlepiej wykonać z maluchem ćwiczenie, polegające na segregowaniu klocków w odpowiednie grupy kolorów. Taka zabawka daje dziecku możliwość poszerzenia swojego zasobu słownictwa jak również pozytywnie wpływa na jego rozwój. Układanie klocków to doskonały trening dla motoryki mniejszej malucha. Poza tym brzdąc rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność.

Jeśli chcemy, by maluch szybciej przyswoił nazwy kolorów warto sprawić mu malowanki. Szkraby uwielbiają bazgrolić kredkami, szczególnie, jeśli mają możliwość pomalować swojego ulubionego bajkowego bohatera – radości nie będzie końca. Rysowanie czy malowanie ćwiczy u dziecka precyzyjne ruchy jak również koordynacje wzrokowo-ruchową.

Nauka przez zabawę to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dobrze, by przyswajanie nowych informacji nie kojarzyło się dziecku tylko i wyłącznie z przykrym obowiązkiem ale były dla niego przyjemnie spędzonym czasem.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/