Kiedy zacząć powtórki do matury?

Kiedy zacząć powtórki do matury?

Egzamin maturalny to swego rodzaju podsumowanie wieloletniej edukacji. Każda osoba chciałaby uzyskać jak najlepszy wynik. Kiedy warto rozpocząć powtórki do matury, aby nie zapomnieć materiału i dobrze się przygotować? Poznaj odpowiedź!

Zadbaj o regularność

Bardzo ważne jest, by uczyć się przez cały rok szkolny, na bieżąco. Wówczas powtórki do matury nie będą wymagające i nie będą wiązać się z nauką całego materiału od nowa. Jeśli w gimnazjum, jak i przez pierwsze lata w szkole średniej nie uczyłeś się zbyt wiele, naukę materiału powinieneś rozpocząć najpóźniej wraz z początkiem klasy maturalnej.

Jeśli rzeczywiście zależy Ci jedynie na powtórzeniu materiału, którego już się uczyłeś — zacznij minimum 3-4 miesiące przed samą maturą. Ten sam materiał warto jeszcze odtworzyć na krótko przed egzaminem. Rozwiązując arkusze z poprzednich lat z pewnością zauważysz, który z przedmiotów sprawia Ci największy kłopot. Wówczas warto spędzić nad nim trochę więcej czasu. Pamiętaj, że zawsze możesz zapisać się na korepetycje lub dodatkowe lekcje. Angielski online oferuje m.in. szkoła Lincoln.

Ustal swój cel

Czas, w jakim uczeń chłonie materiał, zależy od jego predyspozycji, energii, jak i zaangażowania. Podchodząc do matury, powinieneś ustalić swój cel. Na jakim przedmiocie najbardziej Ci zależy? Czy chcesz wybrać się na studia, a jeśli tak, to jakie? Odpowiedz sobie na te pytania i ustal tym samym, co jest dla Ciebie priorytetem.

To właśnie po notatki z najważniejszego dla Ciebie przedmiotu powinieneś sięgać najczęściej. Jeśli zależy Ci na możliwie jak najlepszym wyniku, musisz powtarzać materiał. Czasem może Ci się wydawać, że zapamiętałeś już określony materiał, jednak wcale nie musi tak być. Poza nauką, warto również rozwiązywać zadania, czy też testy, które pozwolą sprawdzić Twoją aktualną wiedzę. I pamiętaj, powtórki są ważne, jednak nie ważniejsze od regularnej nauki w trakcie każdego roku szkolnego!

Materiał Partnera