Aplikacja w chmurze – jak to działa?
Czym jest Chmura?
„Chmurą” nazywamy „cloud computing”. Termin ten odnosi się do zadań i usług udostępnianych online na zasadzie przedpłaty. Od pewnego czasu możemy przechowywać oraz zarządzać danymi w Internecie , cloud computing pozwala na to na znacznie większą skalę.
Po pierwsze, należy wyjaśnić, że chmura zawsze zawiera komponenty fizyczne. Chociaż pliki nie są przechowywane bezpośrednio na Twoim PC, muszą być umieszczone na jakimś urządzeniu istniejącym gdzieś na świecie.
Kiedy prześlesz plik do chmury z usługi takiej jak Dropbox, zostanie on przesłany przez Internet na prawdziwy serwer fizyczny. Dostawcy usług w chmurze mają setki serwerów fizycznych zwanych łącznie „farmami serwerów”, zlokalizowanych w centrach danych rozsianych po całym świecie.
Podstawy aplikacji w chmurze
Aplikacje desktopowe mają przewagę nad aplikacjami internetowymi i chmurowymi, gdy pracujesz w ściśle określonych granicach i nie zamierzasz ich przekraczać, nie potrzebujesz ekosystemu ani nie zamierzasz integrować ani rozszerzać swojego środowiska.
Korzyści z korzystania z aplikacji w chmurze
- Każdy przedsiębiorca musi postawić na elastyczną platformę dla działalności komercyjnej, której największymi zaletami jest dostosowanie systemu do jego potrzeb oraz unikanie zbędnych wydatków.
- Chmura umożliwi Ci korzystanie z zasobów oraz dostęp do aplikacji w chmurze z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia z systemem Windows, Mac OS lub Android.
- Aplikacje chmurowe (cloud native applications) działają bez instalowania pliku na ponadto gwarantują ciągłość działania dzięki dużej niezawodności i znaczącym oszczędnościom.
- Zastosowanie w chmurze jest znacznie tańsze niż i utrzymanie środowiska serwerowego, skraca również czas potrzebny na wykonywanie codziennych zadań, a dzięki backupowi procesu jest to najbezpieczniejszy sposób na ochronę krytycznych danych.
Prosto i szybko
Dostępność to nie jedyna zaleta korzystania z aplikacji w chmurze. Takie rozwiązanie pozwala również na niezależność od parametrów używanego sprzętu. Dodatkowo wszelkie aspekty infrastruktury IT nie są problemem. Aktualizacja oprogramowania lub synchronizacja między urządzeniami leży w gestii dostawcy aplikacji lub dostawcy platformy. Okresowe albo miesięczne rozliczanie ułatwia również oszacowania firmowych wydatków.
Jak skonfigurować aplikacje w chmurze?
Nie trzeba dodawać, że dzięki modułowej budowie oprogramowania ERP oraz możliwościom systemu opartego na chmurze, platformę można dostosować do niemal każdej gałęzi przemysłu. Oprogramowanie InsERT pozwoli Ci zautomatyzować powtarzalne czynności, kontrolować budżety i zadania oraz uzyskać dostęp do niezbędnych danych w jednym miejscu. Wybierz elastyczne i skalowalne środowisko biznesowe.
Z drugiej strony, jeśli chcemy zapewnić komunikację w odwrotny sposób, czyli skonfigurować aplikację webową do wysyłania danych do programu desktopowego – często nie jest to nawet możliwe. Oznacza to, że perspektywy integracji aplikacji desktopowych są znacznie mniejsze.
Materiał zewnętrzny