Cenniki Allegro – ustaw je wygodnie z ErpBox

Cenniki Allegro – ustaw je wygodnie z ErpBox

Jeśli na co dzień sprzedajesz swoje produkty na Allegro, z pewnością czasami masz problem z zarządzaniem cenami produktów.

W takim wypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z systemu ErpBox. Upraszcza on znacznie cenniki Allegro i pozwala na ich wygodną edycję. 

Od czego rozpocząć pracę z cennikami Allegro

System ErpBox pozwala na wygodną pracę z cennikami Allegro, eBay, czy cennikiem dostępnym bezpośrednio na stronie internetowej. Na początku należy zaimportować produkty do wewnętrznego magazynu ErpBox. Następnie podłączamy je do odpowiednich pozycji magazynowych (samodzielnie utworzonych szybciej). Ceny, które zostały wyliczone przez moduł w tym momencie pojawiają się w pozycjach kart magazynowych. I na tym etapie wygodnie wgrywamy je do aukcji i ofert. 

Cenniki Allegro w systemie ErpBox

System zarządzania sprzedażą w e-commerce (także na Allegro), czyli ErpBox, to nowoczesne narzędzie, które powinien znać każdy e-marketer. Cenniki Allegro w tym systemie pozwalają na: 

  • Obsługę cen w różnych walutach – nie tylko w złotówkach, ale i euro czy funcie. W systemie samodzielnie ustalamy, czy mają one być przeliczane według aktualnego kursu NBP, czy może innego, samodzielnie ustawionego przez sprzedawcę kursu. 
  • Przypisanie cennika do kanału sprzedaży – dzięki temu samodzielnie ustawiamy, jaka jest wysokość marży. Automatycznie ustawia się tu jej zmianę np. dla Allegro, sklepu internetowego albo eBay’a. 
  • Ustawienie wielu cen do karty produktu – możesz ustawić cenę zakupu, sprzedaży i inne ceny. Ustalasz je zgodnie z regułami, które wybierzesz w module cenników. 
  • Automatyczne wyliczenie marży zgodnie z ustalonymi warunkami – samodzielnie wybieramy narzut/marżę i określamy jej wysokość procentową, która jest doliczana do wybranych zakresów cenowych produktów. Taki warunek możemy dołączyć do produktów określonej marki/kategorii. 

Cenniki Allegro – czy można ustawić cenę indywidualnie? 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: tak! Doskonale wiemy o tym, że czasami sprzedawca chce nadpisać cenę, która jest ustawiona z góry przez system. ErpBox pozwala na bardzo prostą i szybką edycję cen – na ten temat więcej przeczytasz tutaj: https://www.erpbox.pl/cenniki-allegro-w-erpbox-jak-z-nich-skorzystac/. Wystarczy wybrać rubrykę „Indywidualnie” i tam wpisać ręcznie kwotę, którą chcemy ustawić.

Artykuł partnera