Pasek informacyjny – sposób na zwiększenie dochodów?

Pasek informacyjny – sposób na zwiększenie dochodów?

Sklepy internetowe to duża konkurencja. Dlatego też dobrym sposobem na wyróżnienie się z „tłumu”, a także zmotywowanie klienta do zakupu są różne dodatki i moduły, które sprawią, że sklep będzie bardziej atrakcyjny dla klientów. Pasek informacyjny z licznikiem to dodatek, na który decyduje się wielu właścicieli sklepów internetowych.

Darmowe platformy sprzedażowe, takie jak chyba najbardziej popularna PrestaShop, do tego, by stworzyć na niej atrakcyjny dla klienta sklep, potrzebuje modułów. Niektóre z nich są darmowe, a inne płatne. Płatne moduły wpływają na atrakcyjność zakupów dla klienta oferując wiele opcji dostaw czy form płatności. Takie moduły to również wygoda sprzedającego. Nie da się tez ukryć, że im więcej takich udogodnień, tym większe wyróżnienie się na tle konkurencji. A to ma pozytywny wpływ na kondycję finansową firmy. W handlu internetowym jest także ważne poinformowanie klienta o danym zakupowym wydarzeniu, skłonienie klienta do zakupu, czyli wezwanie do działania. Takie informacje zazwyczaj pojawiają się w obrębie paska informacyjnego. To także jeden z modułów do PrestaBlog.

Pasek informacyjny – czym jest

Pasek informacyjny to element będący nośnikiem informacji, który znajduje się na witrynie sklepu. Jest to istotne narzędzie marketingowe, które powiadamia klienta o ważnych wydarzeniach związanych z zakupami w sklepie internetowym. Należą do nich np.: promocje, wydarzenia typu Black Friday czy też wyprzedaże. Pasek informacyjny z licznikiem – jak sama nazwa wskazuje – odmierza też czas na przykład do końca promocji. Co ma za zadanie zmotywować klienta do podjęcia decyzji o zakupie. Na polu paska umieszcza się też dziś przyciski nawołujące bezpośrednio do zakupów. Taki pasek wyświetla się na każdej podstronie sklepu internetowego – dlatego informacja umieszczona na pasku klientowi nie umknie.

Pasek informacyjny – personalizacja

Ponieważ pasek informacyjny ma przyciągnąć wzrok klienta, sprawić, by umieszczona na nim informacja trafiła do niego, musi być on czytelny i atrakcyjny wizualnie. Moduł do PrestaShop x13.pl/moduly-prestashop/pasek-informacyjny-z-licznikiem.html umożliwia stworzenie i personalizację (dostosowanie paska pod względem graficznym do witryny) dowolnej liczby pasków informacyjnych z licznikiem. Co istotne, można to zrobić w bardzo prosty sposób. 

Czasami proste rozwiązania są najlepsze pod względem zachęcania klientów do zakupów. Tak jest też w przypadku paska informacyjnego z licznikiem – dlatego wielu sprzedawców decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Proste i bardzo skuteczne.

Materiał zewnętrzny