Pieczątki i stempelki – mnóstwo możliwości na ciekawą zabawę

W sklepach zabawkami, czy to stacjonarnych czy internetowych jak np. https://kinderall.de wybór produktów jest naprawdę ogromny. Ta różnorodność pozwala wybrać dla naszych pociech zabawki, które dostarczą im solidnej porcji rozrywki, zaciekawią je, a dodatkowo pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Rodzice nierzadko popadają w zakupowy szał i starają się otoczyć swoją pociechę ogromną ilością drogich, interaktywnych zabawek. Tymczasem niekiedy wystarczą niedrogie gadżety by miło i przyjemnie spędzić czas. Mowa tu o pieczątkach i stempelkach, które dają mnóstwo możliwości na interesującą zabawę.

W co można bawić się używając stempli?

Pierwszą propozycją na ciekawą i wciągającą zabawę jest poczta. Warto dodatkowo zaopatrzyć w malucha w gadżety takie jak koperty, karteczki czy papier. Maluch może wcielić się w postać listonosza czy urzędnika pocztowego. Szkrab również może opakowywać przesyłki pocztowe. W tym wypadku potrzebny będzie szary papier oraz sznurek. Podczas takiego zajęcia nasza pociecha będzie poprawiała swoje zdolności manualne.

Mając pieczątki, dziecko może bawić się również w lekarza. Taka forma rozrywki uczy dziecka empatii. Warto zaopatrzyć dziecko w dodatkowe atrybuty takie jak termometr czy ciśnieniomierz. Co do pieczątek, szkrab będzie mógł je przybijać na kartkach, będących ‘receptami’.

Pieczątki i stemple świetnie sprawdzą się także podczas zabawy w szkołę. W tym wypadku najlepiej zaopatrzyć malucha w stemple cyferki czy literki. Maluchy uwielbiają bawić się w szkołę, wcielać się w rolę nauczyciela czy samego ucznia.

Kolejnym sposobem na spędzenie czasu z pieczątkami jest zabawa w drukarnie. Jeśli dziecko ma ozdobne stempelki samo może ozdabiać kartki, plakaty. Można je także zachęcić do tego, by stworzyło własną książeczkę.

Pieczątki doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju konkursów, np. sportowych. Za każdą wygraną uczestnik otrzymuje pieczątek. Ten, który zbierze ich najwięcej, zostanie właścicielem nagrody głównej.