Playroom – czym właściwie jest?

Zabawa pełni kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka. Dostarcza mu rozrywki, wypełnia wolny czas, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację i pamięć jak również pozytywnie wpływa na zdolności logicznego myślenia. Z pewnością każdy z nas od najmłodszych lat uwielbiał się bawić. W dzisiejszych czasach, gdy wybór zabawek dla dzieci jest tak ogromny, wymyślanie coraz to nowych, rozwijających dziecko zajęć jest banalnie proste.

Z pewnością każdy maluch marzy o miejscu, które po brzegi wypełnione jest zabawkami i tym samym będzie jego azylem oraz przestrzenią dającą radość i zadowolenie. Pokój zabaw idealnie sprawdzi się w tej roli. W kilku przydatnych radach, podpowiadamy jak go stworzyć.

Jak powinien wyglądać playroom?

Na samym początku musimy oczywiście znaleźć i wygospodarować miejsce, w którym chcemy stworzyć playroom. Najlepiej jeśli przeznaczymy na niego wolny, nieużywany pokój w naszym domu. Ściany w takim pokoju powinny być pomalowane jasnymi, pastelowymi kolorami. Warto też postarać się o naklejki ulubionych bohaterów czy ciekawe szablony, które dodatkowo ozdobią ścianę i będą atrakcją wzrokową dla naszego malucha. Dbając o bezpieczeństwo i wygodę naszych maluchów musimy pomyśleć także o odpowiednim pokryciu podłogi – najlepszym rozwiązaniem będą miękkie wykładziny bądź kolorowe dywany.

Najważniejszą rzeczą w playroomie są zabawki dla dzieci. Powinny być one różnorodne, przykuwać uwagę dziecka a także czegoś je nauczyć. Niezbędnymi mebelkami w pokoju zabaw są krzesło oraz stolik. Maluch dzięki nim będzie mógł wygodnie rysować czy malować kolorowanki, ćwicząc tym samym precyzję oraz swoją motorykę mniejszą. Kreatywność u naszego brzdąca rozbudzi też bez wątpienia tablica kredowa. W pokoju zabaw nie powinno zabraknąć gier planszowych czy edukacyjnych, które pogłębią wiedzę naszego dziecka i nauczą go wielu, przydatnych rzeczy. Dziewczynki z pewnością ucieszą się z domku dla lalek, natomiast dla najmłodszych dzieciaków miłym zaskoczeniem będą maskotki i pluszaki, które dodatkową ozdobią pokój i dodadzą mu bajkowego charakteru.