Pomysły na prezent dla osób, które wszystko już mają

Ludzie dzielą się na dwie części – tych, którzy lubią dawać prezenty, a także osoby, które uwielbiają je otrzymywać. W dobie dużej dostępności oraz różnorodności towarów w sklepach nie trudno jest o pomysły na prezent, które umilą wyjątkową okazje bliskiej osobie.

Problem pojawia się jednak wówczas, gdy obdarowywany sam może pozwolić sobie na wiele i w postrzeganiu innych ma już wszystko. Na co wówczas się zdecydować?

Nie tylko na urodziny

Idealne prezenty dla kobiet i mężczyzn niezależnie od ilości posiadanych przez nich przedmiotów to rzeczy nawiązujące do wspólnych wspomnień. Być może wraz z bliską osobą przeżyliście warte zapamiętania chwile podczas wakacji i chcesz, by patrzenie na prezent przywoływało dobre wspomnienia? Wystarczy ramka na zdjęcia i wywołanie kilku wspólnych fotografii, by prezent spodobał się osobie bliskiej. Innym pomysłem może być własnoręczne wykonanie podarunku – nie trzeba posiadać specjalnych zdolności plastycznych, by wykonać tort ze słodyczy według internetowego przepisu, czy stworzyć jedyny w swoim rodzaju album ze zdjęciami. Wystarczy doza wyobraźni, by uszczęśliwić osobę, która na pozór posiada wszystko!

Ekstremalne przeżycia

Alternatywą dla materialnych podarunków są ciekawe prezenty w formie… ekstremalnych przeżyć! Tym samym podarunkiem na urodziny, Boże Narodzenie, czy rocznicę ślubu może być skok na bungee lub wizyta na strzelnicy. Wbrew pozorom tego typu prezenty nie kosztują wiele – podstawowy karnet na strzelnice to wydatek rzędu stu złotych, które z łatwością udaje się odłożyć z odpowiednim wyprzedzeniem. Tym bardziej, że prezenty z adrenaliną rzadko wybierane są przez samych jubilatów, którzy w ich miejsce wolą kupić sobie coś praktycznego. Miłośnicy czterech kółek mogą w ramach swoich urodzin poprowadzić sportowy samochód, z kolei osoby pragnące zobaczyć świat z wysokości mogą dokonać skoku ze spadochronem – możliwości jest naprawdę wiele!

Odrobina wyobraźni oraz skupienie się na zainteresowaniach danej osoby pozwalają przygotować niezwykle pomysłowe prezenty, które nie muszą kosztować fortuny. Ważne jednak, by z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować swój podarunek i sprawić, by dana osoba czuła się wyjątkowo w czasie ważnej okazji!