W jaki sposób zachęcić malucha do raczkowania?

Widok raczkującego dziecka to dla każdego rodzica ogromne szczęście. W końcu to oznaka, że maluch rozwija się prawidłowo. Oprócz radości rodzice często odczuwają również strach. Kiedy dziecko zaczyna raczkować staje się bardziej ruchliwe, ciężej jest go dopilnować i uchronić przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Dziecko, które nie leży już całymi dniami w łóżeczku trzeba mieć bowiem cały czas na oko by nie stała mu się krzywda. By przygoda z raczkowaniem rozpoczęła się dla dziecka w miły i przyjemny sposób, warto zadbać o zakup odpowiednich zabawek, które urozmaicą mu naukę. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka propozycji gadżetów, które idealnie sprawdzą się w tym okresie życia malucha.

Które zabawki do raczkowania sprawdzą się najlepiej?

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabawek do raczkowania jest specjalna kula. Świetnie prezentuje się pod względem wizualnym i przykuwa uwagę dziecka. Żywe kolory, efekty świetlne oraz dźwiękowe to coś, co z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Szkrab widząc toczącą się po całym pokoju kulę na pewno z chęcią będzie za nią podążał i tym samym uczył się raczkować. Jeśli maluch dogoni kule będzie mógł naciskać rączką odpowiednie przyciski i uruchamiać światełka bądź włączać dźwięki.

Oprócz kuli do raczkowania maluchom z pewnością spodobają się tunele czy walce, które działają na podobnej zasadzie i które również dostarczą szkrabom solidnej porcji rozrywki. Tego typu zabawki również najczęściej posiadają efekty świetlne bądź dźwiękowe. Nierzadko wewnątrz mają umieszczone koraliki, które wydają szelest podczas toczenia się zabawki.

Nieco bardziej skomplikowaną propozycją są tory przeszkód. Wybór tego typu zabawek jest naprawdę duży. Warto jednak pamiętać o tym, by była ona dopasowana do wieku dziecka. Dostępne są różne poziomy trudności ale należy wybrać taki, który odpowiada umiejętnościom malucha. Z pewnością przypadnie mu do gustu taka forma rozrywki.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://dzieckanet.pl/zabawki-do-raczkowania-co-wybrac/