Zabawa na dworze – niezbędne gadżety

Gdy tylko za oknem pojawi się słońce, warto zorganizować swojemu dziecku czas na świeżym powietrzu. Maluchy uwielbiają bawić się na dworze. Mają okazję, by spędzić trochę czasu ze swoimi rówieśnikami, mogą się wyszaleć, wybiegać i spożytkować zapasy energii. Ruch to zdrowie, dlatego warto go zapewniać swoim najmłodszym pociechom. By chwile spędzone na dworze sprawiły dziecku jeszcze większą frajdę, warto zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki i gadżety. Co więc zabrać ze sobą na spacer z maluchem?

Jakie zabawki zabrać ze sobą na dwór?

Na pewno przyda się piłka. Gdy dziecko spotka inne brzdące na placu zabaw, będzie mógł odegrać prawdziwy mecz. W przypadku młodszej pociechy można turlać piłkę czy delikatnie podrzucać. W sklepach z zabawkami jak np. https://kinderall.de dostępne są różne wielkości, jak i tekstury piłek.

W przypadku gdy nie mamy ze sobą piłki, świetnym gadżetem okaże się zwykły balon. Można go kupić w praktycznie każdym, pobliskim kiosku. Do zabawy przyda się jeszcze sznurek. Warto przymocować go do balona, by ten pod wpływem wiatru nie „uciekł” dziecku. Pomysłów na zabawę ze zwykłym balonem jest naprawdę wiele. Można nim rzucać czy chociażby odgadywać kolory.

Jeśli chcemy chwile odpocząć i złapać oddech podczas szaleństw na dworze warto ze sobą zabrać ulubioną książeczkę malucha. Można pokazywać brzdącowi zamieszczone w niej ilustracje, nazywać poszczególne rzeczy, a następnie szukać ich na dworze. To nie tylko ciekawa, ale i pouczająca zabawa dla szkraba.

Wybierając się nie spacer ze swoim dzieckiem, nie możemy zapomnieć o zestawie do piaskownicy. Grabki, łopatka, wiaderko czy foremki z pewnością na długi czas zajmą malucha. Piaskownica dodatkowo to miejsce, w którym maluch może nawiązać nowe kontakty. Ponadto ćwiczy swoje zdolności manualne oraz zręczność.

Zabawek, które umilą dziecku czas spędzony na dworze jest naprawdę wiele. Warto jednak dostosować je do wieku i upodobań szkraba.