Zabawa w dom – dlaczego warto zachęcać do niej dziecko?

Pranie, gotowanie, sprzątanie – dla rodziców to codzienność i rutyna, dla dzieci jednak może okazać się to świetną okazją do pouczającej i kreatywnej zabawy. Maluchy w pewnym okresie swoje życia zaczynają naśladować rodziców we wszystkim tym co robią. Z pewnością również chętnie będą im się przyglądać podczas wykonywania obowiązków domowych. By zachęcić malucha do wspólnej zabawy a przy okazji zyskać dodatkowe ręce do pomocy, warto zaopatrzyć brzdąca w odpowiednie gadżety. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, co przyda się dziecku podczas zabawy w dom.

Zabawki dla każdego małego gospodarza i pani domu

Odkurzanie to prawdziwa udręka dla rodziców, którzy muszą sprzątać po swoim brzdącu śmieci czy okruszki. Kupując brzdącowi zabawkowy odkurzać możemy go nauczyć, w jaki sposób się go obsługuje i jak dokładnie posprzątać. Dla dziecka z pewnością będzie to fascynujące zajęcie, które go zaciekawi i sprawi, że chętnie wczuje się w rolę gospodarza bądź pani domu. Niektóre odkurzacze wydają dźwięki zbliżone do tych, co urządzenia przeznaczone dla dorosłych. Jak w przypadku innych zabawek, tak samo w kwestii odkurzacza warto sprawić maluchowi taki, który będzie wykonany z dobrych, solidnych materiałów.

Warto kupić też dziecku zabawkowe żelazko. To, których używają rodzice jest dla brzdąca niebezpieczne ze względu na wysoką temperaturę – maluch może się po prostu oparzyć. Modele przeznaczone dla brzdąców, wyglądem przypominają urządzenia dla dorosłych ale są znacznie bezpieczniejsze w użyciu. Często posiadają efekty świetlne i dźwiękowe by dodatkowo urozmaicić dziecku zabawę.

Maluchom, którzy interesują się kulinariami, warto sprezentować także naczynia i zabawkowe produkty spożywcze. Plastikowe warzywa i owoce czy pieczywo pozwoli szkrabom przygotować pierwsze potrawy a następnie poczęstować nimi rodziców. Zestawy naczyń zazwyczaj posiadają talerzyki, filiżanki, dzbanki czy kubeczki. Nie może zabraknąć również sztućców oraz plastikowych garnuszków czy rondelków.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://edzieciakowo.pl/zabawa-w-dom-czyli-rozrywka-i-nauka-w-jednym/