Zabawki drewniane – co jest ich największą zaletą?

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest ogromny. Na półkach sklepowych możemy spotkać szereg kolorowych, grających, świecących interaktywnych urządzeń, które przykuwają uwagę dziecka i wzbudzają w nich ciekawość.

Wydawać by się mogło, że zwykłe zabawki wykonane z drewna nie mają szans w starciu z tymi nowoczesnymi, które posiadają szereg funkcji i świetnie prezentują się pod względem wizualnym. Wielu rodziców jednak nadal wiernych jest zabawkom z drewna i chętnie kupują je swoim pociechom. Ich użytkowanie niesie ze sobą wiele zalet i korzyści dla dziecka. Dzisiaj przedstawiamy pokrótce jakie.

Dlaczego warto kupować dziecku drewniane zabawki?

Zabawki drewniane wybierane są przez rodziców głównie ze względów bezpieczeństwa. To materiał ekologiczny który nie zagraża zdrowiu dziecka. Tego typu zabawki nie są pokryte szkodliwymi farbami więc podczas zabawy naszego malucha, nie musimy obawiać się o to, że ma on kontakt ze szkodliwymi substancjami.

Kolejną ich zaletą jest niezwykła trwałość, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie. Jak wiadomo, maluchy na różny sposób używają swoich zabawek – kopią je, rzucają nimi, nawet jeśli nie są do tego przeznaczone. Z tego właśnie względu często także się one psują a my tracimy pieniądze. Zabawki wykonane z drewna na pewno posłużą naszemu dziecku znacznie dłużej a on sam będzie mógł użytkować je bardziej intensywnie. Poza tym zabawki drewniane zawsze są na czasie i są na tyle uniwersalne, że na pewno przypadną do gustu niejednemu brzdącowi.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, że zabawki wykonane z drewna dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Zazwyczaj te wykonane z plastiku czy innych materiałów posiadają mnóstwo szczelin i zakamarków, które ciężko jest wyczyścić.

Warto zachęcać dzieci do kreatywnej zabawy drewnianymi klockami czy pojazdami. Są one nie tylko bezpieczne ale cieszą także oko malucha, stymulują jego zmysły, zachęcają do poznawania świata jak również rozbudzają jego ciekawość.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/