Kiedy czas zgłosić się na leczenie uzależnień?

Kiedy czas zgłosić się na leczenie uzależnień?

Uzależnienia to jeden z tych problemów społecznych, który dopiero od niedawna spotyka się ze znacznie większym zrozumieniem. Nie da się bowiem ukryć, że stygmatyzacja i piętnowanie uzależnień w pewnym sensie doprowadziła do tego, że osoby borykające się z nałogiem przestały efektywnie poszukiwać pomocy i poniekąd całkowicie się poddały. Jednocześnie warto w tym momencie podkreślić, że tylko i wyłącznie profesjonalna pomoc, jest wstanie przywrócić dawne życie osobie uzależnionej. Warto więc wiedzieć, kiedy warto rozważyć leczenie uzależnień i kiedy jest najlepszy moment na to, by zgłosić się do ośrodka.

Ośrodek leczenia uzależnień- kiedy warto zgłosić się po pomoc?

Ośrodek leczenia uzależnień Zawiercie czy w wielu innych miastach w Polsce to pomoc tzw. ostatniej szansy. Kiedy jest więc idealny moment na to, by zgłosić się tam ze swoim problemem? Otóż na wstępie warto podkreślić, że każde uzależnienie ma prawdziwie indywidualny charakter. Oznacza to, że każdy uzależniony reaguje inaczej i w innym tempie wchodzi na kolejne stadia nałogu. Tak naprawdę nie da się więc jednoznacznie określić, kiedy jest idealny moment na to, by zgłosić się na leczenie. Zaleca się jednak, by podjąć taką decyzję w momencie, kiedy osoba uzależniona dostrzeże problem, co ma najczęściej miejsce jeszcze na początkowym etapie uzależnienia. Wówczas zdarza się, że uzależniony może jeszcze mieć pełną kontrolę nad własnymi myślami i zachowaniem. Niemniej jednak na taką terapię można zgłosić się tak naprawdę w każdym momencie, kiedy czujemy, że nasze życie wymyka się nam spod kontroli. Kiedy czujemy, że powoli nie dajemy sobie rady samodzielnie walczyć, a nie chcemy się całkowicie zatracić. Z taką decyzją nie warto zwlekać, gdyż stawką w tej dość nierównej walce jest nasza przyszłość i często także nasze życie.

Leczenie uzależnień- daj sobie pomóc w nierównej walce!

Leczenie uzależnień Nowy Sącz czy w każdym innym ośrodku to przede wszystkim pomocna dłoń wyciągnięta w stronę osób uzależnionych. Jest to szansa, która pomoże im wyjść na przysłowiową prostą drogę i jednocześnie odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Tak naprawdę, można się na taką terapię zgłosić nawet na samym początku problemu. Jeśli tylko doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy podatni na uzależnienia i mamy predyspozycje do rozwoju nałogów, wówczas możemy w ten sposób podjąć działania prewencyjne. Odwieczną prawdą jest to, że lepiej jest zapobiegać, a w przypadku uzależnień, stwierdzenie to staje się jak najbardziej zasadne.

Materiał Partnera