Hosting www – na co się zdecydować?

Hosting www – na co się zdecydować?

Korzystanie z zewnętrznego serwera to sposób na utrzymanie właściwego poziomu obsługi strony lub sklepu internetowego. Firmy hostingowe udostępniają klientowi w ramach usługi miejsce na dysku oraz zasoby komputerów. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Hosting w praktyce

Prowadzenie działalności w sieci, czy realizowanie dużych projektów wymaga serwera z odpowiednią mocą obliczeniową procesora, pamięcią RAM czy przestrzenią na dysku. To właśnie umożliwia hosting. Dzięki temu witryna jest wyświetlana w trybie 24/7, przez cały czas działa także poczta elektroniczna. Zalet jest jednak dużo więcej. Przede wszystkim profesjonalny hosting to także zabezpieczenie danych na wysokim poziomie. Przykładowo w Domeny.pl oferta obejmuje regularny backup plików 4×4. Użytkownik ma dostęp do kopii bezpieczeństwa sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni. Dodatkowo protokół Secure Shell zagwarantuje bezpieczne logowanie. Inne zalety to m.in.:

  • ochrona przed atakami DDoS,
  • DNS Anycast – metoda transmisji danych w sieci do „najbliższego” hosta wybranego z grupy hostów posiadających ten sam adres IP,
  • protokół HTTP/2 odpowiadający za szybsze działanie i lepsze pozycjonowanie stron,
  • panel administracyjny umożliwiający proste dostosowanie strony do szyfrowania SSL.

Bez większego problemu zainstalujesz też oprogramowanie CMS takie jak WordPress, Joomla! lub Moodle, a korzystając z prostego w obsłudze i intuicyjnego kreatora ulepszysz swoją witrynę internetową. Dużym udogodnieniem jest też możliwość wyboru najnowszych wersji PHP oraz zarządzania bazami MySQL i PostgreSQL.

Hosting poczty elektronicznej

Hosting poczty elektronicznej to przede wszystkim jej profesjonalne zabezpieczenia. Chcesz mieć pewność, kto jest nadawcą wiadomości? Pomoże w tym DomainKeys Identified Mail,  łączący wiadomość e-mail z domeną internetową z jakiej została wysłana. Moduł PGP służy z kolei do szyfrowania i deszyfrowania wiadomości oraz ich cyfrowego podpisywania. Nikt nieuprawniony nie wyśle też maila z Twojej skrzynki – zapobiega temu Simple Mail Transfer Protocol. Otrzymujesz także ochronę antyspamową oraz efektywny skaner antywirusowy.

Profesjonalny i tani hosting

W Domeny.pl oferujemy tani hosting. Przystępna cena nie oznacza jednak słabej jakości, niezmiennie bowiem staramy się utrzymać najwyższe standardy obsługi. Skorzystaj z hostingu, serwera wirtualnego VPS albo serwera dedykowanego w którym korzystasz z całości zasobów, bez konieczności współdzielenia ich z innymi użytkownikami. Sprawdź naszą ofertę!

Materiał Partnera