Najlepsze prezenty edukacyjne dla 3 latka na Boże Narodzenie

Najlepsze prezenty edukacyjne dla 3 latka na Boże Narodzenie

Wigilia zbliża się wielkimi krokami, a to znaczy, że czas na upominki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie masz zielonego pojęcia, jaki upominek wybrać dla najmłodszych? Nie martw się! Przedstawiamy najlepsze prezenty edukacyjne dla 3 latka na Boże Narodzenie.

Jaki prezent dla dziecka wybrać?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wybór prezentu pod choinkę to nie lada wyzwanie. Tym bardziej że półki w sklepach uginają się od ilości produktów. Jak wybrać prezent dla 3 latka na Boże Narodzenie? Przede wszystkim zwróć uwagę:

  1. Bezpieczeństwo – upominek dla tak małego dziecka powinien mieć oznaczenie CE, czyli spełnia wymagania dyrektyw unijnych, dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa użytkowania, a także ochrony środowiska.
  2. Zainteresowania dziecka – maluch w wieku 3 lat jest już rozumny, ma swoje ulubione bajki, postacie z bajek czy bohaterów. Ma już także swoje pierwsze zainteresowania, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu.
  3. Cenę – już na samym początku ustal budżet i szukaj upominku w danym przedziale cenowym. Będzie Ci znacznie łatwiej znaleźć podarunek.

Ranking prezentów edukacyjnych dla 3 latka

Kupując prezent dla 3 latka, postaw na zabawki, wspierające jego rozwój. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka propozycji najlepszych prezentów dla 3 latka.

Gry logiczne i zadania

Świetnym pomysłem na upominek jest zestaw gier logicznych, składający się ze zgadywanek, wykreślanek, labiryntów, a także innych zadań, które uczą spostrzegawczości, koncentracji oraz logicznego myślenia. Co więcej, zestawy te są przeznaczone dla dzieci w rożnym wieku, a więc co roku możesz podarować maluchowi nowość.

Tablica magnetyczna

Tablice magnetyczne to doskonałe narządzie, które służy do stymulowania rozwoju dziecka. Warto wybrać taką, która ma literki, cyferki, zegark, liczydło oraz cały alfabet.

Rozkręcane zabawki

Dzieciaki kochają rozkładać zabawki. Z tego względu rozkręcany dinozaur czy samochód będzie idealnym prezentem dla 3latka! Rozkręcane zabawki mogą przybrać postać zwierząt, samochodów. W komplecie dodatkowo znajduje się wiertło, zapasowe śrubki oraz wkrętarka. Maluch za pomocą dołączonych narzędzi może rozkręcić zabawkę, a następnie ponownie ją skręcić. Taki upominek przede wszystkim kształtuje wyobraźnię przestrzenną, umiejętności konstrukcyjne, a także sprawność manualną.

Mówiące pióro

Nasza kolejna propozycja to mówiące pióro. To zestaw edukacyjny, składający się z kart lub książeczek z ćwiczeniami oraz magicznego pióra, które mówi! Zabawka pozwala poznać litery, słowa, liczby, kształty, wielkości oraz kolory. Nie brakuje również quizów, które sprawdzają nabyte umiejętności podczas zabawy.

Klocki

Układanie klocków niesie za sobą mnóstwo korzyści. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, motorykę małą i uczą logiki. Możesz wybrać klocki drewniane albo LEGO DUPLO, które cieszy się ogromną popularnością. Zestawy DUPLO mają nieco większe klocki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że maluszek przypadkiem połknie element. Maluch może budować, burzyć, a następnie tworzyć od nowa różne budowle.

Materiał Partnera