Rower z silnikiem elektrycznym – jaką maksymalną prędkość może osiągnąć?

Rower z silnikiem elektrycznym – jaką maksymalną prędkość może osiągnąć?

Sercem roweru elektrycznego jest silnik, który wspomaga pracę nóg. Dzięki temu jazda na jednośladzie nie stanowi tak dużego obciążenia – jest przyjemniejsza i komfortowa. Zastanawiasz się jednak, jak duże prędkości taki pojazd może rozwiązać? Dowiedz się więcej.

Rower z silnikiem elektrycznym to prawdziwa rewolucja, która pozwala przesiąść się z samochodu – a to wszystko niższym kosztem i dając znacznie więcej przyjemności. Na korzyść tego rozwiązania przemawia jeszcze jeden argument – dość duża szybkość przemieszczania się.

Rower z silnikiem elektrycznym a maksymalna prędkość

Zastosowany silnik sprawia, że jednoślad może poruszać się z dużą prędkością – i to przy minimalnym wysiłku ze strony rowerzysty. Zatem jak szybko można jeździć na takim pojeździe?

Prędkość do 25 km/h

Rowery z silnikiem elektrycznym rozwijające prędkość do 25 km/h to najczęściej występujące modele. I wcale nie chodzi o ograniczone możliwości silników, ale przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa czy brak konieczności dopełniania dodatkowych formalności.

Prędkość do 45 km/h

Rower z silnikiem elektrycznym, który potrafi rozwijać prędkość do 45 km/h, zaliczany jest do grupy motorowerów. Oznacza to nie tylko konieczność dysponowania odpowiednimi uprawnieniami, ale także obowiązek dokonania rejestracji (pojazd musi mieć tablicę rejestracyjną) oraz wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jaki rower z silnikiem elektrycznym wybrać?

Wybór roweru z silnikiem elektrycznym to kwestia całkowicie indywidualna. Wiele zależy od przeznaczenia jednośladu, a także oczekiwań.

Chcesz, aby rower elektryczny służył do jazdy po mieście i nawet wypadów za miasto, ale zależy Ci na ograniczeniu do minimum formalności? Postaw na model z silnikiem pozwalającym na rozwijanie prędkości nie większej niż 25 km/h. Na takie rozwiązanie decyduje się największa grupa użytkowników – między innymi z tego powodu modele tego typu trafiają głównie do sprzedaży.

Pamiętaj przy tym, że prędkość rozwijana przez jednoślad nie powinna być jedynym kryterium. Znaczenie mają także takie aspekty, jak:

  • rodzaj akumulatora,
  • czas ładowania baterii,
  • zasięg baterii,
  • umiejscowienie silnika.

Warto więc porównać modele pod wieloma względami – tylko wtedy wybierzesz rower najlepiej wpisujący się w Twoje oczekiwania.

Materiał Partnera