Zalety outsourcingu UI

Zalety outsourcingu UI

W dzisiejszych czasach tworzenie nowych produktów cyfrowych jest na wyciągnięcie ręki nie tylko dla wielkich korporacji, ale nawet dla osoby indywidualnej z pomysłem i odpowiednimi umiejętnościami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm wypuszcza własne aplikacje, narzędzia i strony. Problem w tym, że nawet jeżeli mają odpowiedni zespół składający się z doświadczonych programistów, grafików i innych osób niezbędnych do ukończenia projektu, to w dużej części przypadków robią to bez przeprowadzania testów UI/UX/CRO. Poniżej dowiesz się:

  1. Jakie są różnice między UX a UI?
  2. Co dają testy UI?
  3. Komu najlepiej zlecić testy UX/UI/CRO?

To natomiast może prowadzić do sytuacji, w której pomimo zainwestowania dużych pieniędzy w produkt cyfrowy i spędzenia kilkuset godzin na jego ulepszaniu efekt nie zainteresuje zbyt wielu osób. Jak tego uniknąć? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z outsourcingu UI i UX. Dzięki temu doświadczeni specjaliści zajmą się przeprowadzaniem testów i analiz, których wyniki pomogą w opracowaniu idealnego produktu cyfrowego.

Jakie są różnice między UX a UI?

Chociaż na pierwszy rzut oka UX i UI są do siebie bardzo podobne, występują pomiędzy nimi pewne istotne różnice, z których należy zdawać sobie sprawę. Projektowanie UX polega przede wszystkim na nastawieniu na jak najlepsze wrażenia z użytkowania produktu cyfrowego. UI w większym stopniu dotyczy jego wyglądu oraz funkcji poszczególnych elementów.

Na szczęście wszystkimi tego typu sprawami może zając się jedna firma, która świadczy swoje usługi w ramach outsourcingu. Oznacza to, że każdy, kto pracuje nad produktem cyfrowym, może w dowolnym momencie zlecić przeprowadzenie niezbędnych testów. Usługi cieszą się dużą popularnością wśród twórców aplikacji webowych i mobilnych oraz działów produktowych.

Co dają testy UI?

Wszystkie wspomniane testy mają na celu opracowanie rekomendacji, dzięki którym można będzie zoptymalizować konwersję. Dzięki temu, że specjaliści nie skupiają się na pojedynczych fragmentach kodu, tylko analizują cały produkt cyfrowy, odpowiedzialna za jego opracowywanie firma może uzyskać wartościowy feedback.

Komu najlepiej zlecić testy UX/UI/CRO?

Warto pamiętać, że outsourcing UI (podobnie jak UX i CRO) najlepiej zlecić firmie, która rzeczywiście się w tym specjalizuje. Z jednej strony pozwoli to uzyskać rzetelny feedback, a z drugiej w razie potrzeby będzie można liczyć na wsparcie doświadczonych projektantów. Tego typu testy można przeprowadzać na różnych etapach realizacji projektu, jednak nie powinno się ich zostawiać na ostatnią chwilę. Podejmując działania na wcześniejszych etapach projektu, firma może wiele zaoszczędzić i mówimy tu nie tylko o finansach, ale również o straconym czasie i bólu głowy związanym z niespełnionymi oczekiwaniami względem konwersji.

Materiał zewnętrzny