Ashes of Creation – Nowe MMO

Ashes of Creation – Nowe MMO

Rynek gier MMO cały czas dostarcza graczom nowe tytuły mające spełnić wymagania graczy lubiących zanurzyć się w wirtualnym świecie rozgrywki online. Już niedługo na rynku pojawi się nowy tytuł MMO, zabierający graczy do niesamowitego świata fantasy. 

Czym jest Ashes of Creation?

Nadchodząca premiera tytułu jakim jest Ashes of Creation ma być powrotem do klasycznych założeń stawianych przez gatunek MMO. Tytuł ten jest tworzony przez studio developerskie w skład, którego wchodzą znani weterani branży MMO. W przeszłości byli oni odpowiedzialni w dużym stopniu za powstanie tytułów uznawanych dziś za legendarne klasyki. Gra, mimo że jeszcze nie miała swojej premiery to już tak naprawdę odniosła sukces, ponieważ fundusze na jej zrealizowanie zostały uzbierane w popularnym serwisie Kickstarter. 

Ashes of Creation będzie produkcją MMO. Oznacza to, że będą się w niej spotykać tysiące graczy, od których będzie zależało tak naprawdę jak zbudowana będzie historia świata. Twórcy obiecują, że to gracze właśnie będą mogli aktywnie tworzyć sytuację ekonomiczną i polityczną wewnątrz wirtualnego świata. Takie rozwiązania mogliśmy już zaobserwować w innych grach z tego gatunku. To też budzi obawy graczy, ponieważ stworzenie dobrze funkcjonującego świata nie będzie łatwe i z pewnością jest to spore wyzwanie dla twórców. 

Świat jaki mam dostać w Ashes of Creation to klasyczne fantasy. Na rynku jest już wiele gier osadzonych w podobnej stylistyce jednak w ostatnim czasie gracze narzekają na brak dobrego MMO. Kryzys wieloletniego króla gatunku jakim był WoW otwiera lukę na zaistnienie nowej marki. Tym razem gracze trafią do świata wyniszczonego przez pradawne zło co doprowadziło do tego, że ostały się jedynie ostatki dawnych cywilizacji. Gracz będzie świadkiem odbudowy pozostały cywilizacji jednak ich działania ponownie sprowadzają na świat zło, z którym przyjdzie się nam zmierzyć. 

Twórcy obiecują duży i zróżnicowany świat gry. Zapewniają, że za jego kształt będą w dużym stopniu odpowiedzialni gracze.  Ich poczynania, do których ma należeć chociażby budowa osad będą wpływać na to jak kształtuje się całokształt dostępnego terenu. Ważnym elementem gier MMO jest rywalizacja między graczami. Ashes of Creation ma zapewnić w tej kwestii bardzo duże pole do popisu. Gracze będą mogli walczyć o objęcie terenów i twierdz, a w starciach będą brać udział setki graczy. Rozwój osad również będzie ciekawym sektorem zabawy ze wglądu na konieczność organizowania specjalnych karawan transportujących surowce. 

Mechanika gry 

Jak na każdą dobrą grę z gatunku MMO zabawę rozpoczniemy od stworzenia naszego bohatera. Do dyspozycji dostaniemy osiem ras. Od tego co wybierzemy już na samym początku gry będzie zależała dalsza specyfika gry nasza postacią. Każda z ras bowiem ma inne bonusy wpływające na statystyki. Jak się można domyślić w późniejszym etapie gry do naszej dyspozycji zostaną oddane tzw. podklasy. Duża elastyczność w tworzeniu bohatera daje możliwości tworzenia nieszablonowych buildów łączących magię oraz walkę klasycznym orężem. 

Po stworzeniu bohatera gracz trafi do rozległego świata, który jest kreowany przez samych graczy. Budowanie osad, walka o teren to tylko parę z aktywności jakie dzieją się w tym magicznym świecie. W grze napotkamy pory roku, losowe kataklizmy wpływające na świat oraz wiele więcej. Dzięki takiej swobodzie w kreowaniu świata każdy serwer gry będzie inny. 

Jak w większości gier gatunku MMO Ashes of Creation daje graczom możliwość gry zarówno w trybie PvE oraz PVP. Ten pierwszy skupia się na na walce graczy z fantastycznymi bestiami zamieszkującymi świat gry. Sterowane są one przez sztuczną inteligencję, a walka z nimi stanowi klucz do pozyskania wielu przydatnych surowców. Tryb PvP to zaś rywalizacja pomiędzy prawdziwymi graczami. Starcia mogą być prowadzone na rzecz walk o teren pomiędzy różnymi frakcjami. Jeżeli jednak zależy nam na solowej rozgrywce to możemy wziąć udział również w mniejszych pojedynkach graczy sprawdzających umiejętności każdego z uczestników.

Grafika (źródło) Intrepid Studios