Top 5 Muscle Carów na 2022

Top 5 Muscle Carów na 2022

Moc i prędkość są tym, czego pragnie każdy miłośnik amerykańskich samochodów, a rok 2022 obfituje w wiele dostępnych opcji. Ford Mustang, Chevrolet Camaro i Dodge Challenger nadal są liderami w lidze muscle carów.

Podczas gdy na rynku pojawiają się nowe pozycje, te pozostają bezkonkurencyjne pod względem emocji jakie dostarczają. Oto lista pięciu najlepszych muscle carów, na które warto zwrócić uwagę w 2022 roku.

1. Ford Mustang Shelby GT500

Ford Mustang Shelby GT500 na nowo definiuje muscle cara w 2022 roku. Samochód ma moc 760 KM. Zakochasz się w eleganckim wnętrzu i komforcie jaki oferuje. Silnik napędzany V8 przenosi samochód od 0 do 100 kmh w 3,5 sekundy.

2. Ford Mustang Bullitt

Ford Mustang Bullitt posiada moc od 460 KM do 480 KM, w zależności od wersji. Mustangi nadal cechują się zapierającymi dech w piersiach wnętrzami i komfortem. Muscle cary to synonimy prędkości, a Bullitt oferuje ją z dodatkową odrobiną klasy.

Możesz dodać sobie pakiet z systemem infotainment kompatybilny z urządzeniami Android i Apple. Możesz zdalnie uruchomić silnik, zamknąć samochód i sprawdzić poziom paliwa.

3. Ford Mustang GT Cabrio

Z 460 KM i 570 Nm momentu obrotowego, Ford Mustang GT cabrio jest jeszcze jednym muscle carem na który warto zwrócić uwagę. Miłośnicy kabrioletów nie mogą wyjść z podziwu nad zapierającą dech w piersiach mocą. Dodatkowo, Mustang wciąż daje Ci ten ryk silnika z nutą stylu. Piękne wnętrze i elegancki wygląd zewnętrzny sprawiają, że kabriolet jest wymarzonym samochodem na cieplejsze dni. Samochód jest idealną alternatywą dla swojego bliskiego konkurenta Chevroleta Camaro cabrio, który jest nieco tańszy.

4. Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 cabrio jest nadal jednym z topowych muscle carów, który przebija Forda Shelby GT500 i Dodge’a Challenger’a SRT. Masz do dyspozycji 650 KM i monstrualne 880 Nm momentu obrotowego wraz z doładowanym silnikiem V8.

Jeśli szukasz samochodu do zabawy, Camaro ZL1 jest doskonałym wyborem. Otrzymasz wygodne wnętrze i pełną integrację ze smartfonem. Pojawia się też nowy kolor w palecie – dzika wiśnia.

5. Dodge Challenger SRT 392


Dodge Challenger SRT 392 charakteryzuje się mocą 485 KM i momentem obrotowym 645 Nm naturalnie z silnika V8. Ten muscle car posiada sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Taki zestaw rozpędza to auto do 100 kmh w czasie 4,2 sekundy.

Podsumowanie

Muscle cars to marzenie każdego Petrol Heada. Ford Mustang. Chevrolet Camaro i Dodge challenger to świetne modele dla każdego, kto szuka prędkości i mocy w 2022 roku. Dodatkowo, modele te posiadają nowe funkcje, które poprawiają wrażenia z jazdy. Jeśli jesteś entuzjastą muscle carów, są to samochody, na które warto zwrócić uwagę w tym roku.