Najlepsze gry kooperacyjne na rok 2022

Najlepsze gry kooperacyjne na rok 2022

Najlepsze gry kooperacyjne oferują niezapomniane wrażenia z rozgrywki, głównie dzięki temu, że możesz pograć ze znajomymi.

Rozgrywka w trybie kooperacji stanowi rdzeń gier wideo już od czasu wczesnych arcade’ówek. Deweloperzy nieustannie poszukują nowych sposobów na umożliwienie graczom wspólnej zabawy. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, a cyfrowe rynki pękają w szwach od gier z kooperacją online.

Podpowiadamy jakie tytuły wybrać na długie zimowe wieczory.

Call of Duty: Warzone

Dostępne na: Xbox One, PS4, PC, Xbox Series X, PS5

Call of Duty: Warzone to najnowsze podejście Activision do gatunku battle royale, i to bardzo dobre podejście. Jeden z największych tytułów w grach w tej chwili – nawet rywalizując z Fortnite – Warzone jest potężną grą battle royale, ze 150 graczami w standardowym trybie gry, aż do 200 w niektórych ograniczonych trybach gry. Jest po prostu większy niż konkurencja, co świadczy o talencie i skali z jaką działa Infinity Ward. Pomimo fotorealistycznej oprawy wizualnej i ogromnej mapy, Warzone utrzymuje solidne 60 klatek na sekundę na PC i konsolach.

Co więcej, Warzone jest darmowe. Choć technicznie jest to rozszerzenie Modern Warfare z 2019 roku, możesz pobrać Warzone za darmo. Modern Warfare jest jednak doskonałą grą single player, więc zakup jest tego wart.

Fortnite

Dostępne na: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Switch, PC, Mac, Android, iOS

Fortnite to jedna z największych gier na świecie, i to nie bez powodu. Masywne battle royale firmy Epic wyznacza standardy. Porywające połączenie budowania i strzelania w Fortnite wnosi wiele głębi, pozwalając graczom z odpowiednią strategią dołączyć do grona zwycięzców. A teraz, z rosnącą listą kultowych postaci z gier wideo i mnóstwem sezonowych wyzwań, nigdy nie było lepszego czasu na grę w Fortnite.

Among Us

Dostępne na: Android, iOS, PC

Gra Among Us została wydana ponad dwa lata temu i przez większość swojego życia przyciągała na Steamie od 500 do 1000 graczy dziennie. Teraz jest to jedna z najpopularniejszych gier na Steamie, osiągająca prawie 500 000 jednoczesnych graczy. Jeśli z jakiegoś powodu nie słyszałeś o Among Us, to jest to gra społecznościowa dla maksymalnie 10 graczy. Grasz jako członek załogi z listą krótkich zadań do wykonania, w tym wyrzucanie śmieci, i przekierowywanie mocy. Dla członków załogi, cel jest prosty: Wykonaj wszystkie zadania, a twój zespół wygra.

Najciekawsze jest jednak to, że wśród członków załogi znajduje się co najmniej jeden oszust. Zadaniem oszusta jest ukradkowe poruszanie się po okolicy, zabijanie członków załogi w odosobnieniu, sabotując jednocześnie różne pomieszczenia na mapie. Za każdym razem, gdy ktoś znajdzie ciało lub zwoła zebranie awaryjne, twoja grupa ma szansę porozmawiać i przegłosować kogoś. Among Us to prosta gra, w którą każdy może zagrać.

Among Us jest darmowa na Androida i iOS, a na Steamie kosztuje tylko 5 dolarów. Co lepsze, gra obsługuje crossplay między tymi platformami, pozwalając Ci połączyć się w zespół i grać z praktycznie każdym. W Among Us możesz zagrać nawet na Macu.

Marvel’s Avengers

Dostępne na: PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X, PS5

Marvel’s Avengers nie jest może najwspanialszą grą wideo na świecie, ale to przyjemna rozrywka dla grupy znajomych. Pokonywanie złoczyńców jednym z najlepszych bohaterów Marvela jest wystarczająco przyjemne samo w sobie, ale współpraca z przyjaciółmi to element, w którym ta gra wiele zyskuje. Walka jest zwarta i responsywna, każda postać ma unikalny zestaw umiejętności i zdolności, a elementy gry jako usługi, choć obecne, nigdy nie psują doświadczenia.

Niestety, doskonała kampania gry jest przeznaczona tylko dla jednego gracza. Jednak po kilku godzinach spędzonych z główną historią odblokujesz możliwość zapraszania innych do swojej gry jak i dołączania do rozgrywek innych graczy- bez martwienia się o jej ukończenie.

Borderlands 3

Dostępne na: Xbox One, PS4, PC, Xbox Series X, PS5

Jeśli chodzi o kooperacyjne gry z otwartym światem, Borderlands 3 należy do najlepszych. Gearbox stworzyło swoją największą grę jak do tej pory, pełną zabawnych postaci do spotkania, celów do wykonania, broni do odkrycia i wielu planet do zbadania. Można w nią grać w pojedynkę, ale długoletni fani Borderlands wiedzą, że sprawy stają się o wiele ciekawsze, gdy wciągniesz do gry przyjaciela. Wykorzystując różne umiejętności Vault Hunters, możesz wyprowadzać kombinacje ataków, aby zadawać ogromne obrażenia.